sobota, 26 maja 2012

Woreczki na przedstwaienie do przedszkola.

Dostałam specjalne zadanie uszycia woreczków na przedstawienie do przedszkola. Pomyślałam uszyłam suknię balową to woreczki to będzie pestka. O jakże się myliłam. Owszem byłoby łatwo, gdybym  nie zaczęła wymyślać. Pomyślałam, że mam tyle rożnych ściegów w maszynie, nigdy ich nie używałam wiec to będzie świetna okazja żeby to zrobić. Pomyśleć łatwo, zrobić gorzej. Zapomniałam, że przy szyciu sukni połamałam cienkie igły. Kupić nowych nie miałam czasu. Woreczki są z płócienka i dość ciężko się je szyło grubą igłą, ale udało się, choć czasami musiałam tą swoją maszynę mocnymi słowami przekonywać, że da radę.
Niedoskonałe ale są :

 Małe woreczki będą miały napisy: zdrowie, szczęście, radość.

 Większy będzie ma symbolizować ukryte w nim rożne łakocie, słodycze, pierniczki, czekoladki itp. Dlatego postanowiłam zrobić na min aplikację. I przyznam się szczerze,  że jest to moja pierwsza w życiu, maszynowa aplikacja. W dwóch miejscach popełniłam błąd, ale i tak efekt kocowy podobny jest do zamierzonego, bo córki bez problemu odgadły co przedstawia aplikacja :)


Jeszcze kilka takich super specjalnych zadań, a moje szycie będzie perfekcyjne :) I muszę koniecznie dokupić igły :)


4 komentarze:

 1. Jak tak czytam o tych perypetiach z igłami to jakbym siebie widziała - się za coś zabieram i zawsze muszę kombinować jak coś zastąpić :) Fajne woreczki i cukierek jest bardzo udany :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne woreczki, a aplikacja bardzo starannie naszyta. Dziękuję za odpowiedź w sprawie filcowania. Myślę, że niedługo sprawię młodej jakieś podstawowe przybory:) Trzeba wykorzystywać, póki ma chęci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne woreczki, a aplikacja bardzo starannie naszyta. Dziękuję za odpowiedź w sprawie filcowania. Myślę, że niedługo sprawię młodej jakieś podstawowe przybory:) Trzeba wykorzystywać, póki ma chęci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sa te woreczki! Patrzac jednak na poprzednie posty widze ze Pandora to kobitka do tanca i do rozanca!;) Zdolne masz raczki, ktore sobie swietnie radza w roznych technikach!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń